СА ГОТОВИМ КОРАМА: Сочна пита са сиром
Ако сте на дијети избегавајте да правите ову питу јер нећете моћи да одолите а да је не пробате. Јер, уз то што је невероватно укусна исто толико је и калорична.
Фото Shutterstock
Потребно је:
- 1 паковање готових кора за пите
- 3 јајета
- 2 чаше јогурта
- 1/2 чаше уља
- 1 чаша гриза
- 130 г фета сира
- 1 кашичица соли
- 2 кашичице прашка за пециво
За прелив:
- 1 јаје
- 1/2 чаше јогурта
- мало мање од 1/2 чаше уља
- мало мање од 1/2 чаше млека
- суви зачини по жељи (першун, босиљак, бели лук у праху...)
У дубљој чинији умутите јаја, додајте јогурт, фета сир, уље, прашак за пециво, со, гриз и суве зачине, па све заједно добро промешајте. Науљите плех и на дно ставите једну кору, премажите је уљем, па на њу ставите још једну кору. Оставите
две коре за касније, а остале заролајте и пресеците на шест делова, па их додајте у претходно припремљену смесу с јогуртом и гризом. Све добро промешајте да бисте добили хомогену смесу, пребаците је у плех и поравнајте шпатулом. Преклопите двема корама и премажите их уљем, па исеците питу на осам једнаких делова. Припремите прелив од наведених састојака које ћете добро промешати, па њиме прелијте питу. Пеците у претходно загрејаној рерни на 190 степени, 25 минута.
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЈК ШОКИРАЛА: Открила откад НИЈЕ спавала са Душком, а били још у браку - посреди су ГОДИНЕ
ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша, гостовала је код свог пријатеља и водитеља Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13.
31. 12. 2025. у 13:35
Коментари (0)