ПИТА СА ТИКВИЦАМА И ТУЊЕВИНОМ: Једноставно се прави, а укус је фантастичан (ВИДЕО)
Испробајте одличан рецепт за најукуснију питу са тиквицама коју могу сви да направе.
Фото Јутјуб/Принтскрин
Састојци:
- 2 тиквице
- 200 г туњевине
- 130 г сира
- 6 јаја
- 1 црни лук
- мирођија, першун
- 1 чен белог лука
- 2 кашике мајонеза
- 3 кашике брашна
- 1 кашика прашка за пециво
- 2 кашике презли
Припрема:
Изрендајте тиквице и ставите у посуду, па посолите. Оставите 10 минута да пусте воду, па добро оцедите. Јаја (3 комада) тврдо скувајте, па исеците на коцкице или изрендајте. Туњевину процедите и ставите у посуду, а затим додајте рендани сир и кувана јаја. У тиквице додајте сецкану мирођију или першун, а онда и сецкани црни лук и млевени бели лук. На крају додајте мајонез, брашно, прашак за пециво и јаја (3 комада). Све добро сједините и ако желите зачините по жељи. Ватросталну посуду премажите уљем, па поспите презле. Сипајте пола смесе са тиквицама, па премажите преко смесу са туњевнином. Преко распоредите још један слој са тиквицама. Поспите ренданим сиром. Пеците у загрејаној рерни на 180 °C око 45 минута.
(stvarukusa)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПИТА СА ПИРЕ КРОМПИРОМ, ШУНКОМ И СИРОМ: Морате је пробати, фантастичног је укуса
11. 01. 2025. у 07:00Новости онлине
ХРСКАВА ПИТА СА КРОМПИРОМ И СПАНАЋЕМ: Идеалан доручак који се брзо спрема
12. 01. 2025. у 07:00Новости онлине
ПИТА СА МЕСОМ: Хрскава, мекана и сочна, просто савршена (ВИДЕО)
04. 01. 2025. у 07:00Новости онлине
ПИТА КРОМПИРУША БЕЗ КОРА: Уживајте у традиционалном рецепту који се спрема у само неколико корака (ВИДЕО)
01. 01. 2025. у 09:00Новости онлине
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)