НАЈМЕКШИ ХЛЕБ СА МАСЛИНАМА И ПРАЗИЛУКОМ: Уз њега ће сваки намаз и јело бити много укусније

Novosti online

02. 01. 2024. у 10:00

НАПРАВИТЕ најмекши хлеб са маслинама и празилуком. Ако волите хлеб са белим луком, обавезно морате да испробате и овај рецепт.

НАЈМЕКШИ ХЛЕБ СА МАСЛИНАМА И ПРАЗИЛУКОМ: Уз њега ће сваки намаз и јело бити много укусније

Фото Shutterstock

Ништа лепше од мириса домаћег хлеба који се шири кућом. У мекано тесто иду маслине и мирођија. Додаје се и празилук, који се претходно динста. Врло лако се спрема, а сваки намаз и јело је уз њега дупло укусније!

Потребно:

* 1 + 3/4 шоље пшеничног брашна
* 1/2 кашилчице сувог квасца
* 1/3 кашичице соли + 1/3 кашичице соли
* 200 мл млаке воде
* 250 г празилука исецканог
* шака зелених маслина
* шака мирођије
* шака изренданог тврдог сира
* мало маслиновог уља

Рецепт за најмекши хлеб са празилуком и маслинама:

Помешајте пшенично брашно, суви квасац и со (1/3 кашичице), па постепено додајте млаку воду. Замесите тесто за хлеб, па оставите да надође око 8-12 сати. Пропржите исецкан празилук на мало маслиновог уља, додајте 1/3 кашичице соли, продинстајте, па оставите да се охлади. У тесто додајте продинстан празилук, исецкане маслине, мирођију, изрендан тврди сир, па премесите рукама тесто са додацима. Преместите тесто у правоугаони плех обложен пек папиром, па пеците са поклопцем хлеб 35 минута на 220°Ц. Потом склоните поклопац и пеците око 15-20 минута хлеб са празилуком и маслинама. Сеците охлађен хлеб.

(StvarUkusa/Mondo)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?