НАРЕЂЕНО НАМ ЈЕ ДА БУДЕМО СПРЕМНИ - Израелска војска о копненој инвазији на Газу
ПОРТПАРОЛ Одбрамбених снага Израела Џонатан Конрикус изјавио да је израелски војници нису ушли у Газу, али да им је наређено да буду спремни.
Foto: Printskrin/ twitter/@EdyCohen
Конрикус је додао да у овом тренутку у Појасу Газе нема јединица израелске војске, пренео је Спутњик интернешенал.
Та изјава долази након ноћашње објаве израелских одбрамбених снага и медија да је да је израелска војска саопштила да су копнене снаге започеле напад на Појас Газе.
Израелска војска је појаснила је да њене трупе нису ушле у појас Газе као што је раније изјавила, оптужујући за забуну проблем "интерне комуникације".
Конрикус је преузео одговорност за овај неспоразум.
Ваздушни удари и даље не значе копнену инвазију, иако је реч о највећој серији напада које је до сада извео Израел током последњих сукоба.
Израелска војска током ноћи и јутра наставила је масовно бомбардовање северног Појаса Газе уз помоћ авиона, хеликоптера и других летилица, као и тенкова и разних артиљеријских батерија.
Сукоби између Израела и Палестинаца ескалирали су пре неколико дана, а у свакодневним ракетирањима има страдалих на обе стране.
Савет безбедности УН расправљаће у недељу о ситуацији у Појасу Газе и сукобу Израела и Палестинаца.
(Спутњик)
Препоручујемо
КРЕМЉ ИНСИСТИРА НА ПРЕГОВОРИМА: Песков - Једино решење израелско-палестинског конфликта је на дипломатски начин
13. 05. 2021. у 16:25 >> 16:29
ИЗРАЕЛ СПРЕМА КОПНЕНУ ИНВАЗИЈУ: Нова скалација сукоба између Израелаца и Палестинаца
13. 05. 2021. у 15:25
ДРОН "САМОУБИЦА" КРЕНУО У НАПАД НА ИЗРАЕЛ: Хамас представио ново оружје (ФОТО/ВИДЕО)
13. 05. 2021. у 16:45
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)