ОБОРИО ЈУ ЈЕ НА ТЛО, ШУТИРАО, ГАЗИО И МИРНО ОДШЕТАО! Скандал на Менхетну, жену азијског порекла напао - црнац! (ВИДЕО)
Једну 65-годишњу Американку пореклом из Азије данас је у поподневни сатима док је ишла центром Менхетна напао мушкарац и више пута је шутнуо на очиглед двојице радника обезбеђења.
Фото: Принтскрин Твитер/NYPD
На снимку са безбедносних камера који је објавила њујоршка полиција види се како је жену недалеко од Тајмс сквера напао мушкарац ударцем ногом у стомак.
Она се срушила од ударца, а нападач је наставио да је шутира у главу узвикујући пароле против грађана азијског порекла, да би потом мирно одшетао низ улицу, пренео је АП.
Њујоршка полиција која је објавила снимак напада са сигурносних камера, такође је објавила и фотографије осумњиченог. У питању је Афроамериканац, односно црнац!
Серија оружаних напада која се почетком марта догодила у року од само једног сата у три салона за масажу на подручју Атланте, у држави Џорџији, коштала је живота осморо људи и изазвала страх да су напади још један чин злочина из мржње према Американацима пореклом из Азије.
Полиција је тада ухапсила 21-годишњег мушкарца из Џорџије и саопштила да мотив није познат, иако су многе жртве биле женске особе азијског порекла, пренео је тада АП.
У међувремену, Бајденова администрација данас је најавила сет мера усмерених на смањење насиља против грађана азијског порекла.
У том је циљу издвојено 49,5 милиона долара из фонда за опоравак од последица пандемије, а новац ће бити стављен на располагање локалним заједницама за помоћ жртвама, пренео је раније Ројтерс.
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)