МЕРКЕЛОВА ПОНИШТИЛА ОДЛУКУ: "Ова је само моја грешка!"
НЕМАЧКА канцеларка Ангела Меркел изјавила је данас да поништава одлуку о строжем локадауну током ускршњих празника, рекавши да је то била грешка, јер није практична.
Фото: ЕПА
- Идеја о ускршњем затварању створена је са најбољим намерама - рекла је она и додала да је план био пренагљен и није могао да се примени у тако кратком времену, пренео је Ројтерс.
- Ова грешка је само моја грешка - рекла је Меркелова.
Подсетимо, Меркелова је јуче након маратонског састанка са гувернерима немачких покрајина саопштила да се мере пооштравају и да Немачка продужава рестрикције на још месец дана и уводи још неке строге мере током пет дана ускршњих празника у настројању да заустави ширење вируса корона.
(Спутњик)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШЕ КОМШИЈЕ ОКРЕНУЛЕ ЛЕЂА УКРАЈИНИ: Велики шамар за Зеленског
БУГАРСКИ министар одбране, Димитар Стојанов, изјавио је данас да та земља неће више да шаље оружје Украјини.
09. 06. 2026. у 15:10
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (1)