ШВЕДСКИ МЕДИЈИ О РУСКИМ ПЛАНОВИМА ЗА АРКТИК: Идеје Москве описане фразом из "Маше и Медведа"

Новости онлајн

28. 02. 2021. у 16:53

ШВЕДСКА новинарка новинарка Ана Лена Лорен описала је чланку за лист Dagens Nyheter руске планове за Арктик фразом из цртаног филма "Маша и Медвед".

ШВЕДСКИ МЕДИЈИ О РУСКИМ ПЛАНОВИМА ЗА АРКТИК: Идеје Москве описане фразом из Маше и Медведа

Фото: ЕПА/Депоситпхотос

Новинарка се подсетила серије у којој је главним јунацима речено да поделе новогодишње честитке. Тада је Маша легла у кутију и рекла: "Не дам!".

- Укратко о односима руске државе према Арктику - написала је Лорен.

Према речима новинарке, Москва поседује већ половину региона, али ипак жели да успостави контролу и над другим острвима и водама који се појављују како се лед топи.

Аутор чланка је нагласио да Русија планира да у потпуности контролише Северни морски пут.

- У тој сфери Русија нема конкуренцију - то је једина држава у свету која поседује нуклеарну ледоломачку флоту - закључила је она.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (1)

БОГ МЕ СПАСИО НАЈГОРЕГ: Аутобус висио над литицом, Босиљчић умало страдао на велики празник - Велику Госпојину славим као други рођендан