РУСИЈА ЈАЧА ИСТОЧНЕ ГРАНИЦЕ: Након С-300, распоређени и системи С-400

Новости онлајн

24. 02. 2021. у 14:53

ОПЕРАТЕРИ противваздушних ракетних система С-400 „Тријумф“ ступили су на борбено дежурство на острву Сахалин на Далеком истоку Русије, саопштила је прес-служба Источног војног округа земље.

РУСИЈА ЈАЧА ИСТОЧНЕ ГРАНИЦЕ: Након С-300, распоређени и системи С-400

Фото: Министарство одбране РФ

- Борбену спремност за чување ваздушних граница Руске Федерације проверио је лично командант Ратног ваздухопловства и противваздушне одбране генерал-потпуковник Владимир Кравченко - наводи се у саопштењу.

Војници су у бази извели вежбу одбијања напада условног противника.

Између осталог, они су вежбали подизање система из мирног у борбени положај, гађање, праћење и класификацију условних ваздушних мета.

У прес-служби су додали да су све мете биле уништене школским (електронским) лансирањем ракета, приликом уласка у зону гађања.

Подсетимо, крајем прошле године на Куриле, који су такође део Сахалинске области Русије, распоређен је био систем С-300. То је изазвало незадовољство Токија, који сматра Курилска острва својом „северном територијом“.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.

09. 01. 2026. у 10:22

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.

09. 01. 2026. у 13:11

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

Стручност, поверење и хумани приступ пацијентима је стуб здравства