ЈУЖНОАФРИЧКИ СОЈ СЕ ПРИБЛИЖАВА СРБИЈИ: У Солуну откривен први случај, заказан хитан састанак

Тањуг

31. 01. 2021. у 19:34

У ОБЛАСТИ грчког града Солуна откривен је први случај јужноафричке варијанте корона вируса, јавља АНА.

ЈУЖНОАФРИЧКИ СОЈ СЕ ПРИБЛИЖАВА СРБИЈИ: У Солуну откривен први случај, заказан хитан састанак

Фото: Депоситпхотос

На хитном састанку у том граду којим је председавао министар за цивилну заштиту Никос Хардалијас речено је да је јужноафрички сој откривен код једног припадника цркве.

- Нема разлога за панику. Спровешћемо тестирање широм парохије и испратитти све контакте”, рекао је Хардалијас.

Додао је да није познато како је јужноафричка варијанта дошла у Грчку.

Истакао је и да ће се вакцинација наставити по плану.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (0)

ДЕКАРБОНИЗАЦИЈА ДАНАС ЗА ОДРЖИВУ ПЛАНЕТУ СУТРА