ПАО АЗИЈСКИ "ЕЛ ЧАПО": Ухапшен један од најтраженијих бегунаца на свету

ХОЛАНДСКА полиција саопштила је данас да је на аеродрому "Схипхол" у Амстердаму ухапшен наводни лидер велике азијске нарко банде Це Чи Лоп који је наведен као један од најтраженијих бегунаца на свету и пореде га са мексичким нарко босом Хоакином Гузманом.

ПАО АЗИЈСКИ ЕЛ ЧАПО: Ухапшен један од најтраженијих бегунаца на свету

Фото: Принтскрин

Портпарол холандске полиције Томас Ајлинг рекао је да Це Чи Лоп (57) има двојно кинеско-канадско држављанство и да је ухапшен на захтев аустралијске полиције која предводи истрагу којом је откривено да његова организација доминира трговином наркотицима у азијско-пацифичком региону.

Према његовим речима, Лоп би требало да буде испоручен непосредни након појављивања пред судијом и да је он приведен без инцидента на амстердамском аеродрому "Схипол".

- Он се налази на листи најтраженијих и ухапшен је на основу примљених информација - нагласио је Ајлинг.

(Блиц)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

СЛОБОДА КОЈОЈ ЈЕ ТЕШКО ОДОЛЕТИ: Зашто овог лета сви желе да пробају СУП даску?