ВАКЦИНАЦИЈА НА РАЧУН ДРЖАВЕ: Русија за имунизацију грађана против вируса корона издваја огромну суму новца
ПРЕДВИЂА се да ће вакцинација у Русији против КОВИД 19 коштати ову државу између 75 и 100 милијарди рубаља или око милијарду евра, саопштено је из руског министарства финансија.
Имунизација руских војника против ковида / Фото АП
- У наредних годину дана суочићемо се са новим издацима који нису предвиђени у буџету, посебно са вакцинацијом становништва, ресурси за то су огромни, а трошкови могу бити од 75 до 100 милијарди рубаља. Све зависи како ће кренути вакцинација, колико ће људи бити заинтересовано за вакцинацију. Све ће бити бесплатно и на рачун државе", изјавио је данас министар финансија Антон Силуанов телевизији "Русија 24" - преноси ТАСС.
Русија ће до краја ове године пустити у промет за грађане више од милиона вакцина "Спутњик Ве", а руски председник Владимир Путин је раније као задатак дао организовање масовне вакцинација против корона вируса широм земље.
Да ће вакцинација бити добровољна и бесплатна, потврдио је и премијер Михаил Мишустин, а наставници, здравствени и социјални радници ће први добити вакцину, наводи агенција.
Препоручујемо
РУСИ САОПШИТИЛИ ВАЖНЕ ВЕСТИ: Вакцина Спутњик V не изазива алергијске реакције!
26. 12. 2020. у 08:10
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)