КАТАСТРОФАЛНЕ ПОСЛЕДИЦЕ: Хондурас због урагана претрпео штету од 10 милијарди $

Танјуг

15. 12. 2020. у 01:09

УРАГАНИ Ета и Јота који су прошлог месеца опустошили већи део Централне Америке, причинили су штету од 10 милијарди долара у Хондурасу, изјавио је данас шеф дипломатије те земље Лисандро Рсзалес.

КАТАСТРОФАЛНЕ ПОСЛЕДИЦЕ: Хондурас због урагана претрпео штету од 10 милијарди $

Фото: Принтскрин

Росалес је током неформалног састанка министара спољних послова Европске уније, Латинске Америке и Кариба (ЕУ27 - ЛАЦ) позвао на међународну помоћ обнови Хондураса, пренели су локални медији.

Виртуелни састанак је из Берлина организовао немачки министар спољних послова Хајко Мас, а састанком је председавао шеф дипломатије ЕУ Жозеп Борељ.

Ројтерс подсећа да су урагани Ета и Јота прошлог месеца у интервалу од две недеље изазвали катастрофалне поплаве широм Централне Америке.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЕПСКИ СКАНДАЛ: Испливао снимак, жреб за Светско првенство намештен!? (ВИДЕО)