ПОМПЕО КРЕНУО НА "ОПРОШТАЈНУ" ТУРНЕЈУ: Прва станица Турска

Г. Чворовић

16. 11. 2020. у 15:31

ДРЖАВНИ секретар САД Мајк Помпео започео је у понедељак у Паризу своју десетодневну званичну турнеју у оквиру које ће посетити и Турску где ће се срести и са Васељенским патријархом Ватроломејом Првим, затим Грузију, Израел, УАР, Катар и Саудијску Арабију.

ПОМПЕО КРЕНУО НА ОПРОШТАЈНУ ТУРНЕЈУ: Прва станица Турска

Фото: АП

Помпео је претходно провео викенд са својом супругом у француској престоници.

Ову турнеју Помпеа многи на западу оцењују као "опроштајну", иако је шеф америчке дипломатије истакао да се припрема мирна транзиција ка другој Трамповој администрацији и уједно критиковао стране лидере који су већ успоставили контакт с демократама.

Емануел Макрон, који је у понедељак примио Помпеа, међу првима је честитао победу Бајдену. У Паризу истичу да је Помпео актуелни државни секретар и да је нормално што је, на лични захтев, примљен у Јелисејској палати.

На дневном реду су били Иран, Ирак, Авганистан, Сирија, климатске промене, здравствена криза, економска сарадња... Помпео је положио и венац жртвама тероризма у Паризу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ВЕОМА САМ УЗНЕМИРЕНА: Карлеуша СТРАХУЈЕ због Дачића - Чули смо се прошле недеље, био је...