СЗО ЖЕЛИ РУСКУ ВАКЦИНУ: У току преговори о Спутњику 5

Танјуг

12. 11. 2020. у 16:49

Светска здравствена организација тренутно је у преговорима са руским институтом који развија вакцину против ковида-19 Спутњик 5, о могућности да буде уврштена на списак за хитну употребу вакцине.

СЗО ЖЕЛИ РУСКУ ВАКЦИНУ: У току преговори о Спутњику 5

Фото: Танјуг

Давањем списка за хитну употребу вакцине, СЗО би препоручила употребу вакцине државама чланицама организације, преноси Ројтерс.

-Радујемо се што ћемо добити податке за њихову вакцину Спутњик В. Ако се утврди да производ поднет на процену испуњава критеријуме за уврштавање на листу, СЗО ће објавити резултате- саопштила је СЗО.

Према резултатима показало се да је руска вакцина Спутњик 5 92 одсто ефикасна у заштити становништва од вируса ковид-19.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (1)

АМЕРИКА ЈЕ ЗАТЕЧЕНА, ОДМАХ РЕАГОВАО И ДОНАЛД ТРАМП! Најбогатији спортиста на свету изазвао хаос!