НЕРЕДИ НА МАРШУ НАЦИОНАЛИСТА У ВАРШАВИ: Масовне туче са полицијом, сузавац прекрио град (ФОТО/ВИДЕО)
КАКО би спречила сукобе на маршу националиста у Варшави полиција је употребила глаткоцевно оружје, саопштила је команда полиције.
Фото: ЕПА
У Варшави је одржан марш националиста у част 102. годишњице обнове независности. Акција је одржана упркос забрани власти да се овакве манифестације одржавају у периоду пандемије вируса корона.
Током демонстрација група хулигана је напала полицију која је реаговала испаљивањем сузавца.
- Како би се успоставио јавни ред и мир полиција предузима мере. Неколико полицајаца је повређено. Користе се средства директне принуде, укључујући бибер спреј и у неким случајевима глаткоцевно оружје - наводи се у саопштењу полиције које је објављено на твитеру.
Осим тога, учесници марша су запалили стан у згради на којој је висила застава ЛГБТ и банер покрета „Штрајк жена“ које протестују против забране абортуса, поред које је пролазила колона.
(Спутњик)
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (1)