ОСУМЊИЧЕНИ ЗА СМРТ 298 ЉУДИ ОТКРИО: Место где се налазио украјински „Бук“ на дан обарања боинга 777 са лета МХ17

Новости онлине

30. 10. 2020. у 21:11

ЈЕДАН од осумњичених у случају обарања малезијског „боинга“ у Украјини 2014. године, Рус Сергеј Дубински, изјавио је да се на дан несреће у близини села Зарошченско у Доњецкој области налазио украјински систем „Бук“, као и да су тог дана на небу примећени украјински авиони.

ОСУМЊИЧЕНИ ЗА СМРТ 298 ЉУДИ ОТКРИО: Место где се налазио украјински „Бук“ на дан обарања боинга 777 са лета МХ17

Фото: принтскрин

-Због природе свог посла знао сам у том моменту где је свака јединица украјинске војне технике на територији Доњецке области, чак и на удаљености од 80 километара од фронта. Због тога одговорно тврдим да се 17. јула 2014. године у близини села Зарошченско, на удаљености од 800 метара на узвишењу налазио украјински 'Бук' из маријупољске дивизије - рекао је Дубински у интервјуу за платформу независних новинара „Бонанца медија“.

Он је додао да не зна да ли је гађано из тог „Бука“ или не.

-Они још лажу да тог дана није било украјинских авиона. Били су на небу. Због тога и говоре да радари тог дана нису радили. Зашто лажете? Били су украјински авиони, на десетине њих, то је видело стотине људи- истакао је Дубински.

Прецизирао је да он лично није видео украјинске авионе на дан несреће, јер се налазио у Доњецку, али да су га његови подређени извештавали о томе.

Дубински је такође саопштио да није разговарао ни сам ким из Министарства одбране Русије нити курске противавионске бригаде о „Буку“ или „боингу“ ни пре ни после авионске несреће.

Како је саопштила Заједничка истражна група, Дубински је наводно био шеф Главне обавештајне управе у самопроглашеној Доњецкој Народној Републици.

Суђење због пада малезијског авиона МХ17 у Украјини почело је у Холандији 9. марта 2020. године. Осумњичени су Руси Игор Гиркин, Сергеј Дубински, Олег Пулатов и Украјинац Леонид Харченко.

ТРАГЕДИЈА АВИОНА НА ЛЕТУ МХ17

Путнички авион „боинг 777“ компаније „Малезија ерлајнс“, који је летео из Амстердама за Куала Лумпур, срушио се 17. јула 2014. године у близини Доњецка. Свих 298 путника и чланова посаде који су се налазили у авиону су погинули.

Кијев је за катастрофу оптужио устанике у Донбасу, који су, пак, изјавили да немају средства која би могла да оборе авион на тој висини. Без обзира на ратна дејства — Кијев није затварао небо изнад Донбаса за међународне путничке авионе.

За истрагу о авионској несрећи формирана је међународна Заједничка истражна група, коју чине представници Аустралије, Белгије, Малезије, Холандије и Украјине.

Међународна истражна група представила је прелиминарне резултате истраге о паду МХ17 на истоку Украјине. Она тврди да је малезијски „боинг 777“ оборен из ракетног система „бук“, који припада 53. ракетној бригади Војске Русије из Курска. Истражна група сматра да је „бук“ довезен из Русије, а затим враћен. Москва категорички негира те оптужбе. Председник Русије Владимир Путин рекао је да Русија не сме да истражује пад авиона на истоку Украјине, а Москва може да призна резултате истраге ако у потпуности учествује у њој.

rs.sputniknews.com

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА ЈЕ РУСКИ ПЛАН “Н”: Украјина би могла да остане без неколико важних области уколико Москва успе (ВИДЕО)

ШТА ЈЕ РУСКИ ПЛАН “Н”: Украјина би могла да остане без неколико важних области уколико Москва успе (ВИДЕО)

ЊИХОВ примарни циљ је заштита руских пограничних региона, као што је Белгород, али секундарни циљеви су заузимање Харкова, Сумија и Дњепропетровска.

26. 04. 2024. у 20:00 >> 07:55

ОВО ЈЕ ЧОВЕК КОЈИ ЈЕ У НИШУ НЕУТРАЛИСАО ТОНУ ТЕШКУ АВИО-БОМБУ СА 430 КГ ЕКСПЛОЗИВА: То исто је радио 2011. у Крагујевцу и 2013. на Дорћолу

ОВО ЈЕ ЧОВЕК КОЈИ ЈЕ У НИШУ НЕУТРАЛИСАО ТОНУ ТЕШКУ АВИО-БОМБУ СА 430 КГ ЕКСПЛОЗИВА: То исто је радио 2011. у Крагујевцу и 2013. на Дорћолу

АКО игде постоји "вага" за мерење снаге људског духа, колико ли би на њеној скали тежила она коју има деминер Михаило Маринковић (48), из Панчева, припадник Сектора за ванредне ситуације МУП Србије? Колико би на њен тас стало његове одважности, сталожености, потпуне концентрације..., у тренутку док је, минуле недеље у Нишу, сам прилазио неексплодираној авио-бомби тешкој 1.000 килограма која носи 430 килограма експлозива, заосталој из НАТО агресије?

27. 04. 2024. у 07:00

Коментари (1)

АКО НЕКОМ ПОЗАЈМИТЕ ОВУ КЊИГУ, НЕ ОЧЕКУЈТЕ ДА ВАМ ЈЕ ВРАТИ!