БЕЛГИЈА У КАРАНТИНУ: Земља се затвра на најмање месец дана
БЕЛГИЈСКЕ власти донеле су одлуку о затварању земље због катастрофалне епидемиолошке ситуације, јављају локални медији.
Фото: Танјуг/АП
Иако је обраћање премијера Белгије заказано за 19 часова, РТБФ јавља да је на данашњем састанку премијера са представницима федералних и ентитеских власти донета одлука о затварњу земље, по угледу на Француску, почев од 1. новембра, а у трајању од најмање месец дана.
Од 1. новембра у Белгији се, према информацијам РТБФ, затварају све продавнице које нису од животног значаја, забрањују се кућне посете као и сви изласци из домова сем у случају куповине, крање нужде или обавезног посла.
Затварају се и спољне границе Белгије за сва путовања сем за она која спадају у неопходна, а најављују се и појачане полицијске провере.
У земљи су током октобра већ затворени сви барови и кафићи, маске су обавезне свуда на јавном простору, а на снази је и полицијски час од 22 сата до 6 часова ујутру.
Забрањено је окупљање више од четири особе, а затворени су сви спортски и културни објекти.
Белгија у последњие две недеље бележи највећи број заражених на 100 хиљада становника у Европи и другу највишу стопу смртности у свету.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
НОТИНГЕМ У КАРАНТИНУ? Британија ставља овај и суседне градове на највиши ниво узбуне
26. 10. 2020. у 18:43
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (0)