НОВИ ПАКЕТ ПОМОЋИ: Италијанска влада издваја 5,4 милијарди евра за италијанску привреду
ИТАЛИЈАНСКА влада одобрила је нови финансијски пакет помоћи привредницима погођеним најновијим рестриктивним мерама у борби са епидемијом корона вируса, само неколико сати пошто је регистрован нови дневни црни рекорд оболелих и скочио број умрлих.
Фото: Танјуг / АП
Како преноси Ројтерс, премијер Ђузепе Конте и министар економије Роберто Гуалтијери саопштили су на конференцији за медије у Риму да ће за разне облике помоћи привреди бити издвојено 5,4 милијарди евра.
"Влада је донела уредбу која ће обезбедити хитну компензацију секторима које су тренутно у најтежој ситуацији", рекао је Конте.
Раније је Министарство здравља објавило је да је према последњим подацима, новооболелих од корона вирса 21.994, а да је умрла 221 особа, што је први пут од средине маја да је у једном дану преминуло више од 200 људи.
Премијер Конте је у недељу наредио затварање барова и ресторана у 18 часова, потпуно затварање гимнастичких сала, биоскопа и базена, што је изазвало протесте у земљи.
Ројтерс додаје да су истовремено док су Конте и Гуалтијери говорили у премијеровом кабинету, око 200 крајњих десничара недалеко од владе, на Пјаца дел Пополо, сукобило с полицијом.
"Разумемо патње и економске тешкоће, али насиље се не може оправдати и мислим да га сви добри италијански грађани не могу оправдати", рекао је Конте.
Он је истакао да насиље изазива насиље и да не може донети ништа добро.
Ројтерс преноси и процене да нове мере неће повећати планирани дефицит БДП-а од 10,5 одсто, а Гуалтијери тврди да италијанске јавне финансије добро стоје и да овим новим мерама неће бити угрожене.
Препоручујемо
КАМПАЊА ИДЕ У КРАНТИН: Гувернер - Не желим више да видим камионе са мртвачким сандуцима
23. 10. 2020. у 19:33
ИТАЛИЈА ОБАРА РЕКОРДЕ: Највећи број новозаражених од почетка пандемије, више од 19.000
23. 10. 2020. у 19:06
КАРАНТИНСКА КРИЗА У ИТАЛИЈИ: Повећан број корисника психоактивних супстанци
22. 10. 2020. у 16:21
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)