САНКЦИЈЕ РУСИЈИ? Француска компанија прекинула испоруке „Роскосмосу“
ФРАНЦУСКА компанија, задужена да испоручује предузећу „Роскосмоса“ компоненте за сателите, одбила је да то даље чини, саопштио је директор за науку и технологију и председник научно-техничког савета „Ростеха“ Јуриј Коптев.
Фото: Депозит фотос
„Почели смо да правимо космичке апарате за које су коришћене компоненте наших страних колега. Буквално нас је пре два месеца француска фирма која је једном предузећа ‘Роскосмоса’ испоручивала вакуумске цеви са прогресивним таласом обавестила да прекида испоруке“, наводи Коптев.
Производња тих космичких апарата оперативно је почела у једном од предузећа у Саратову.
rs.sputniknews.com
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РУСИЈА САОПШТИЛА: „Новичок“ је чисто западни бренд, ми га не поседујемо
10. 10. 2020. у 17:59 >> 18:04
РУСКИ ЛОВАЦ “ИСПРАТИО” НАТО АВИОНЕ: Су-27 пресрео немачку и америчку патролну летелицу
28. 09. 2020. у 20:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (1)