НОВИ ЦРНИ РЕКОРД У ЕВРОПИ: Први пут преко 100.000 заражених за 24 сата

Светска здравствена организација објавила је у петак да је поново забележен рекордни једнодневни пораст глобалних случајева корона вируса, а реч је о 350.766 нових случајева за 24 сата.

НОВИ ЦРНИ РЕКОРД У ЕВРОПИ: Први пут преко 100.000 заражених за 24 сата

Илустрација - Foto AP

Само у Европи број нових случајева Ковида 19 први пут од почетка пандемије премашио је 100.000.

У свету је заражено више од 36 милиона а од последица болести преминуло је преко милион људи, наводи Ројтерс.

Високи званичник Светске здравствене организације Мајк Рајан рекао је да европске земље морају да предузму одлучне мере како би се спречило ширење и преношење вируса.

Старија популација и друге рањиве групе морају да буду заштићени, додао је он.

Физичка дистанца, ношење маске и адекватно проветравање остају кључни.

"Морамо да будемо веома, веома обазриви са сваким обликом масовних скупова који окупљају људе на малом простору", рекао је Рајан.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ТАЈНА НУШИЋЕВОГ ГРОБА: Обавијен велом мистерије, ево и зашто