"НЕТФЛИКС" ПРЕД СУДОМ ЗБОГ СЕКСУАЛИЗАЦИЈЕ ДЕЦЕ: Стриминг сервис добио кривичну пријаву због филма "Лепотице" (ФОТО/ВИДЕО)
СТРИМИНГ сервис "Нетфликс" се суочава са кривичним гоњењем због контроверзног француског филма "Лепотице", након што је суд у Тексасу оптужио овог мултимедијског гиганта за непристојно приказивање деце, пише Раша Тудеј.
Фото: Принтсцреен
Оптужница је подигнута 23. септембра у округу Тилер, а републикански представник Мет Шејфер је у уторак објавио фотографију документа на свом твитер налогу.
У оптужници пише да је "Нетфликс" свесно промовисао визуелни материјал који на развратан начин приказује гениталије обучених девојчица које су млађе од 18 година. Даље, Тужилаштво наводи да филм нема озбиљну литерарну, уметничку, политичку или научну вредност, и да подилази најнижим сексуалним нагонима.
Подсећамо, "Нетфликс" се нашао на удару критика због филма "Лепотице" прошлог месеца, а конгресменка Талси Габард је филм назвала "дечијом порнографијом", који "подстиче апетит педофила и трговину децом".
Кампања бојкота је коштала "Нетфликс" чак 8 милијарди долара, али у управи компаније вероватно нису рачунали да ће бити и кривично гоњени.
Филм говори о 11-огодишњој девојчици из Сенегала која живи у Паризу, која се прикључује плесачкој групи "Лепотице". Плесачице играју на сексуално сугестивни начин, такозвано "тверковање", а кроз филм је провучена млака симболика о борби традиционалног и модерног.
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО
ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.
10. 03. 2026. у 21:47
Коментари (1)