ЗАРАЖЕНО ВИШЕ ОД 35 МИЛИОНА ЉУДИ: У критичном стању више од 66 хиљада оболелих у свету, преминуло више од милион људи

Танјуг

04. 10. 2020. у 00:41

ОД ПОЧЕТКА пандемије корона вирусом, која је почела крајем децембра прошле године у кинеском граду Вухану, корона вирусом заразило се више од 35 милиона људи у свету.

ЗАРАЖЕНО ВИШЕ ОД 35 МИЛИОНА ЉУДИ: У критичном стању више од 66 хиљада оболелих у свету, преминуло више од милион људи

Фото Н. Скендерија

Према подацима сајта Ворлдметер, укупно је у свету заражено корона вирсом 35.093.115 људи.

Активних случајева је 7.970.957, а у критичном стању је више од 66 хиљада оболелих.

До сада се опоравило 26 милиона људи, а од последица заразе ковидом-19 преминуло је 1.036.934 људи.

Највише заражених је у САД - скоро 7,6 милиона људи, а следе Индија са 6,5 милиона и Бразил са скоро 4,9 милиона оболелих.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

Прецизније планирање и мање заборављања уз Galaxy Z и Watch8