ФЕДЕРАЛНИ СУД: Блокирано поскупљење такси за америчке визе
АМЕРИЧКИ федерални судија блокирао је одлуку да се повећају таксе за имиграционе визе, која је требало да ступи на снагу ове недеље.
Depositphotos
Таксе би се повећале у петак у просеку за 20 одсто, у зависности од врсте визе.
Сада блокиране више таксе укључују и 50 долара за пријаве за азил, што би било први пут да Сједињене Државе то наплаћују. Цена пријаве да се постане натурализовани држављанин требало је да се повећа са 640 на 1.170 долара.
Они који се пријављују, а немају довољно средстава, могли су да затраже да буду ослобођени плаћања такси, али нова правила која сад нису ступила на снагу су елиминисала неке категорије за ту могућност, као што је приказивање тешке финансијске ситуације. Неки људи не би имали ту могућност због тога што би се строжије гледало колико је ниска висина прихода домаћинства, преноси Глас Америке.
Америчка агенција за држављанство и имиграцију (УСЦИС), која процесуира визе, захтеве за азил, натурализацију и друге, пријавила је огроман пад пријава почетком године због пандемије коронавируса, а у неком моменту је чак разматрала да пошаље више од половине запослених на принудни одмор. За разлику од осталих агенција, огроман део прихода ове долази од такси.
Амерички окружни судија Џефри Вајт написао је образложење пресуде базирано на неколико фактора. Рекао је да Трампова администрација није адекватно пратила процедуре за креирање нових правила, укључујучи и то да су пропустили да размотре како би више таксе утицале на оне који имају ниске приходе.
Вајт се сложио са аргуметнима које су изнели подносиоци тужбе, група осам непрофитних организација, које раде са подносиоцима захтева за америчка документа, а имају ниске приходе.
Они су навели да су вршиоци дужности у Секретаријату за националну безбедност на нерегуларан начин преузимали функције у исто време када су нова правила издата.
Препоручујемо
"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Саслушани хакери из Ниша - ево како су се изјаснили
30. 09. 2020. у 19:44
ВАРНИЦЕ НА ДЕБАТИ: Увреде које су обележиле расправу између Трампа и Бајдена (ВИДЕО)
30. 09. 2020. у 11:41
БОСАНСКИМ "СПЕЦИЈАЛЦИМА" СЕ СМЕЈЕ ЦЕО СВЕТ: Избачени са такмичења, а криви им Срби и Додик (ФОТО/ВИДЕО)
СНИМАК специјалаца из Федерације БиХ на такмичењу СWАТ Цхалленге у Уједињеним Арапским Емиратима постао је потпуни хит на друштвеним мрежама.
12. 02. 2026. у 14:42
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)