НАПАДНУТА РУСКА ВОЈНА БАЗА: Непријатељска летелица осетила моћ руског ПВО

ПРОТИВАВИОНСКЕ ракете у бази Хмејмим обориле су беспилотну летелицу у области Латакија, објавила је у понедељак увече званична Сиријска арапска новинска агенција (САНА).

НАПАДНУТА РУСКА ВОЈНА БАЗА: Непријатељска летелица осетила моћ руског ПВО

Фото: Принтскрин

У извештају САНА наведено је да се ваздушна одбрана у бази Хмејмим суочила са беспилотном летелицом у ваздушном простору града Џаблех, што је довело до тога да су га руске оружане снаге обориле.

У извештају се наводи да на месту пада дрона није било жртава.

Агенција је навела да је руски противавионски ракетни систем спречио током протеклих месеци на десетине напада беспилотних летелица које су „терористичке организације“ извеле на ваздушну базу Хмејмим у области Латакија.

Руско Министарство одбране још увек није коментарисало извештаје о њиховим ваздушним одбранама које пресрећу непријатељске беспилотне летелице изнад базе Хмејмим на западу Сирије.

Локални извор рекао је да се инцидент догодио рано у понедељак и да је беспилотна летелица лансирана с административне границе покрајина Латакија и Идлиб.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (6)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!