НЕМАЧКИ МЕДИЈИ: Искључено више од 100 покретних степеница на железничким станицама у земљи
ВЕЛИКИ број покретних степеница на главној железничкој станици у Берлину и станици Зидкројц, као и широм Немачке, нису у функцији већ два дана а очекује се да ће неке од њих бити пуштене у рад сутра, преноси данас Билд.
ФОТО: Тајнуг/AP Photo/Michael Sohn
Због сумње на кварове на мењачима, током јучерашњег дана инспектори су прегледали укупно 42 покретне степенице на главној железничкој станици у Берлину и још десет на станици Зидкројц.
Пошто се покретне степенице истог типа користе и на другим железничким станицама, компанија Немачка железница (Деутсцхе бахн) је као меру предострожности затворила око 130 покретних степеница широм земље.
Поред покретних степеница на Централној станици у Берлину и станици Берлин Зидкројц, искључене су покретне степенице и на више железничких станица у Франкфурту на Мајни, на аеродрому Келн/Бон, у Дрездену, Есену, Хамбургу и Диселдорфу.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПАТРОЛА СА ПУТНИЦИМА, НА БРЗОЈ ПРУЗИ, ОД БЕОГРАДА ДО СУБОТИЦЕ: "Вожња делује готово неприметно"
Препоручујемо
КИНА У 2025. ПОНОВО ГЛАВНИ ТРГОВИНСКИ ПАРТНЕР НЕМАЧКЕ: САД пале на друго место
20. 02. 2026. у 14:47
ТРАМП И ПУТИН “ПОЈЕДОШЕ” ЕУ: Карневали по Немачкој “у знаку” двојице председника
17. 02. 2026. у 17:50
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)