ТРАМП БЛИЗУ ОДЛУКЕ ДА ПОКРЕНЕ ВЕЛИКИ РАТ: Шансе су 90 посто, ево када креће операција у Ирану

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп је много ближе одлуци да покрене велики рат на Блиском истоку, операцијом у Ирану, и она би могла да почне врло брзо, преноси данас амерички портал Аксиос позивајући се на извор из администрације САД.

ТРАМП БЛИЗУ ОДЛУКЕ ДА ПОКРЕНЕ ВЕЛИКИ РАТ: Шансе су 90 посто, ево када креће операција у Ирану

Фото: Профимедиа

- Шеф почиње да губи стрпљење. Неки људи око њега га саветују да не креће у рат са Ираном, али мислим да је вероватноћа војне акције у наредних неколико недеља 90 одсто - рекао је извор.

Други амерички извори рекли су за Аксиос да ће САД за ту акцију бити потребно више времена. Извори су навели да би америчка војна операција у Ирану вероватно била масовна, вишенедељна кампања која би више личила на прави рат него на прошломесечну прецизну операцију САД у Венецуели.

Аксиос преноси и да би то вероватно бити заједничка америчко-израелска кампања много ширег обима, него дванаестодневни рат који су предводили Израелци прошлог јуна, и коме су се САД на крају придружиле како би уништиле иранска подземна нуклеарна постројења.

Према речима неименованих израелских званичника, израелска влада, која „заговара максималистички сценарио усмерен ка промени режима у Ирану“, спрема се за рат у наредним данима.

Фото: Икс

У Женеви је јуче одржана друга рунда нуклеарних преговора између САД и Ирана, уз посредовање Омана.

Према речима иранског министра спољних послова Абаса Аракчија, стране су постигле међусобно разумевање о неколико питања која би могла бити укључена у нацрт будућег нуклеарног споразума.

Потпредседник САД Џ. Д. Венс изјавио је да су преговори добро прошли по неколико аспеката, али да Техеран још није спреман да прихвати низ принципијелних ставова које је изнела Бела кућа, наводи портал Аксиос.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.

03. 07. 2026. у 15:08

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ИМАЛА САМ ТРИ НЕУСПЕШНЕ ВАНТЕЛЕСНЕ, НЕЋУ ДА МЕ ИКО САЖАЉЕВА: Гоца Тржан о борби за потомство - Сви који пролазе кроз то су озбиљни хероји