ЛЕКЦИЈА АМЕРИМА: Свет је чекао овакву буквицу Вашингтону
ПРЕДСЕДНИК Кубе Мигел Дијаз-Канел емотивно је одбацио оптужбе да његова земља представља безбедносну претњу Сједињеним Америчким Државама, нагласивши да Куба никада није спроводила нити планирала агресивне активности против САД.
Фото: Профимедиа
Он је истакао да Хавана не штити терористе и да се на кубанској територији не налазе стране војне снаге, осим једне нелегалне базе.
"Куба није терористичка земља, нити представља претњу безбедности Сједињених Америчких Држава. Куба никада није спровела, предложила нити организовала било какву агресивну акцију која би угрозила територијални интегритет, безбедност или стабилност владе Сједињених Држава. Ми не штитимо терористе и на Куби не постоје војне снаге других држава или група. На Куби, међутим, постоји војна база — нелегална војна база — и то нелегална војна база Сједињених Америчких Држава на кубанском тлу, у провинцији Гвантанамо, против воље кубанског народа", поручио је Дијаз-Канел.
(ало.рс)
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
НАЈВИШИ ЧИН МОНАШТВА У ПРАВОСЛАВЉУ: Ко су Схи монаси?
ОВО пострижење назива се „другим крштењем“, постризавани се очишћује од свих грехова и постаје "син светлости“.
08. 02. 2026. у 09:25
Коментари (0)