ОДАТА ПОЧАСТ СТРАДАЛИМА У "САЗВЕЖЂУ": Одржана церемонија погинулима у несрећи у швајцарском бару у Кран-Монтани

Омаж страдалима у стравичном пожару у новогодишној ноћи у Кран-Монтани одржан је у Швајцарској.

ОДАТА ПОЧАСТ СТРАДАЛИМА У САЗВЕЖЂУ: Одржана церемонија погинулима у несрећи у швајцарском бару у Кран-Монтани

Foto: Printskrin

У несрећи која се догодила у бару "Сазвежђе", животе је изгубило 40 људи, док је 116 повређено, углавном тешко, с високим степеном опекотина.

Потресна церемонија је одржана у Центру за конференције у оближњем месту Мартињи, због тешких метеорлошких услова и снежне вејавице у Кран-Монтани. У месту трагедије, омаж је директно преношен у конгресној сали.

Швајцарску је представљао председник конфедерације Ги Пармелен, а били су ту представници и других земаља, међу којима Емануел Макрон, председник Француске која је у овој несрећи изгубила девет својих држављана и Серђо Мартела, председник Италије, чијих је шесторо грађана страдало у пожару.

Био је међу осталима присутан и премијер Белгије Барт де Вевер док су ЕУ, чије заставе су такође спуштене на пола копља, представљале су председница Европског парламента Роберта Мецола и комесарка за управљање кризама Хаџа Лабиб. Улазак у салу добровољних спацилаца прораћен је дугим аплаузом.  

У препуној дворани је било присутно око хиљаду људи, међу којима најближи страдалих у несрећи. Сви су положили по белу ружу за страдале, међу којима су сви били млади, узраста од 14 до 39 година. Половина погинулих били су малолетни. Међу страдалима је и српски држављанин Стефан Ивановић (31), храбри радник на обезбеђењу, који је жртвовао живот спасавајући друге.

Церемонију су пропратила звона на свим швајцарским црквама која су звонила пет минута у знак жалости за страдалима, док је у целој земљи тачно у 14 сати одржан минут ћутања у помен страдалима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције

У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.

01. 03. 2026. у 12:45

Коментари (0)

ПРОДАТЕ СВЕ КАРТЕ ОД 80 И 100 ХИ-ЉА-ДА ДИНАРА! Црвена звезда зове на мало финале!