ЛАВРОВ УМИРУЈЕ ЕВРОПУ КОЈА СЕ ТРЕСЕ ОД СТРАХА: Русија је спремна да законски учврсти гаранцију ненападања против ЕУ
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров изјавио је данас да Русија нема намеру да нападне Европу и да је спремна да то званично документује.
Фото: Профимедиа
Он је напоменуо да је сама Москва раније предложила дијалог о паневропским безбедносним питањима и да је спремна да то учини сада ако су њени страни партнери спремни да "седну и озбиљно разговарају" о тим питањима.
-Русија нема намеру да напада Европску унију и спремна је да то правно документује. Што се тиче забринутости Европе у вези са Руском Федерацијом, наших планова, наших мисли, не могу да разумем мотиве који воде европске лидере. Ми не гајимо, руски председник Владимир Путин је то јасно ставио до знања, никакве агресивне планове против чланица НАТО- а или ЕУ. Спремни смо да формализујемо релевантне гаранције у писаној форми, у правном документу, истакао је Лавров, преноси Газета.ру.
Лавров је нагласио да такве гаранције морају да буду обострано договорене. Истовремено, он је навео да Москва стоји иза својих речи, док је "друга страна ангажована у отворено милитаристичком бесу".
Лавров је упозорио да "ако Европа одлучи да се бори, Русија је спремна чак и сада".
Лавров је у среду изјавио да Русија не намерава да ратује са Европом, али да ће одговорити на све непријатељске кораке, укључујући распоређивање европских војних контингената у Украјини и одузимање руске имовине.
Руски председник Владимир Путин је 27. новембра, током конференције за новинаре у Бишкеку, коментарисао забринутост европских лидера због планова Русије да нападне Европу.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
АМЕРИКАНКА ИЗ "ЛЕПИХ СЕЛА": "Срби су били светски непријатељи број један, зликовци - али не и за мене"
ФИЛМ "Лепа села лепо горе" Срђана Драгојевића важи за једно од најбољих и највољенијих остварења наше кинематографије.
04. 02. 2026. у 10:52
Коментари (0)