ОРБАН ПРЕСАВИJA ТАБАК: Мађарски премијер најавио тужбу против ЕУ
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан најавио је да ц́е Мађарска тужити Европску унију због одлуке о забрани увоза руског гаса.
Фото: АП
Будимпешта је предузела овај корак јер сматра да је одлука Уније незаконита и супротна европским вредностима.
- Не прихватамо ово очигледно незаконито решење које је супротно европским вредностима - рекао је Орбан у недељној радио емисији „Обраћамо се Европском суду правде.“
У октобру се Савет ЕУ сложио да постепено елиминише увоз руских енергената до краја 2027. године. Одлука је усвојена квалификованом вец́ином, а једине државе чланице које су јој се успротивиле биле су Мађарска и Словачка.
Обе земље остају у великој мери зависне од увоза руске нафте и гаса, а њихови лидери су више пута опструирали помоц́ ЕУ Украјини и санкције против Москве. С друге стране, извоз енергије је кључни извор прихода за руски буџет, који директно финансира рат у Украјини.
Препоручујемо
ТРАГЕДИЈА У СТУДЕНТСКОМ ДОМУ: Наташу (19) дечко затекао мртву, па себи одузео живот
11. 03. 2026. у 16:15
КРАЈ РАТА - КАДА ТРАМП КАЖЕ: Моџтаба у болници; Ракете и дронови изнад УАЕ, бродови горе у Ормуском мореузу (ФОТО/ВИДЕО)
11. 03. 2026. у 07:17 >> 15:59
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)