ТРАМП ПРЕТЕРАО? Убиства нарко-дилера без суђења поделила Америку
САМО 29 одсто Американаца подржава употребу америчке војске за убијање осумњичених трговаца дрогом без учешћа судије или суда, показало је истраживање агенције Ројтерс и међународне истраживачке компаније Ипсос.
Foto: Tanjug/Markus Schreiber (STF)
Шестодневна анкета, која је завршена у среду док Вашингтон наставља војно јачање у Латинској Америци, посебно фокусирано на Венецуелу, показала је да је 51 одсто испитаника против убијања осумњичених трговаца дрогом, док остали нису били сигурни шта мисле о томе.
Одражавајући поделу унутар Трампове странке, 27 одсто републиканаца у анкети било је против ове праксе, док је 58 процената ту праксу подржало, а остали нису били сигурни.
Три четвртине демократа било је против ове праксе, док је један од 10 подржао ту меру.
Трампова администрација је у последњих неколико месеци наредила најмање 20 војних напада на осумњичена пловила за трговину дрогом у Карибима и дуж пацифичких обала Латинске Америке, при чему је убијено најмање 79 особа.
Организације за људска права, укључујући Амнести интернешенал, осудиле су ове нападе као незаконите вансудске ликвидације цивила, а неки савезници САД изразили су растућу забринутост да Вашингтон можда крши међународно право. Анкета Ројтерса и Ипсоса, спроведена путем интернета, прикупила је одговоре од 1.200 одраслих Американаца широм земље и има маргину грешке од три процентна поена.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - СВЕ СЕ ТРЕСЛО: Руски тенкови на Црвеном тргу
Препоручујемо
ОКОНЧАНА ИСТОРИЈСКА БЛОКАДА ДУГА 43 ДАНА: Трамп потписао закон о финансирању владе
13. 11. 2025. у 07:21
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)