"РАТ У ГАЗИ ЈЕ ЗАВРШЕН" Огласио се Трамп: Надам се да следи вечни мир
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп огласио се поводом мирног споразума између Израела и Палестине.
Фото: Принтскрин РТС
На састанку кабинета у Белој кући, рекао је синпћ да је на Блиском истоку постигнут "историјски успех".
- Окончали смо рат у Гази и заправо, у многим већим размерама, створили мир. Мислим да ће то бити трајан мир, надам се вечни мир - рекао је Трамп.
Додао је да би преостали таоци требало да буду пуштени у понедељак или уторак.
Он је такође изјавио да ће делегација потписати споразум у Египту.
- Идемо у Египат, где ћемо имати потписивање. Једно је већ потписано на моје име, али ћемо имати и званично потписивање - рекао је.
На питање о будућности Газе рекао је да ће се она "полако обнављати".
- Мислим да ћете видети неке изванредне земље које долазе, улажу много новца и решавају ствар - изјавио је Трамп.
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)