АМЕРИКАНЦИ ПОТВРДИЛИ: Имамо моћно оружје које још нисмо предали Украјини
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе поседују „моћно оружје“ које још није предато Украјини, али је способно да, ако је потребно, „нанесе озбиљну штету“, изјавио је стални представник САД при НАТО-у Метју Витакер, говорећи на конференцији о безбедности у Летонији.
Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија
„Постоје бројна моћна средства која за сада нисмо предали Украјини, али која могу нанети озбиљну штету ако је потребно“, истакао је дипломата.
Председник САД Доналд Трамп изјавио је претходно да је скоро донео одлуку у вези са испоруком крстарећих ракета „томахавк“ Украјини, али да жели да види како Кијев намерава да их користи.
Портпарол Кремља Дмитриј Песков поручио је да би могућа испорука америчких ракета „томахавк“ Кијеву представљала нову озбиљну ескалацију, али ни то неће променити ситуацију на фронту.
Руски председник Владимир Путин је јасно ставио до знања да би предаја ракета „томахавк“ Кијеву нанела непоправљиву штету односима између Москве и Вашингтона, подсетила је Марија Захарова, портпарол руског Министарства спољних послова.
(Спутњик)
Препоручујемо
"МОЖДА ПОСЕТИМ БЛИСКИ ИСТОК" Трамп најавио важну вест, па открио и тачан датум доласка
08. 10. 2025. у 22:45
"ТИ СИ КРЕТЕН!" Жестока свађа у студију Хит твита, Бабић ударио на Антонијевића
ЖЕСТОКА свађа избила је вечерас у студију телевизије "Пинк" у емисији Хит Твит где гостују председница Народне Скупштине Србије Ана Брнабић, правник Милан Антонијевић и бизнисмен Бранко Бабић.
16. 11. 2025. у 21:55
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ТАЈ МАЛИ ЖУТ БИКИНИ: Тенисерке запалиле нет фоткама са плаже
АРИНА Сабаленка и Паула Бадоса су у жижи.
18. 11. 2025. у 11:34
Коментари (0)