САДА И ЗВАНИЧНО: Бабиш победио на изборима у Чешкој (ФОТО)
БИВШИ чешки премијер Андреј Бабиш остварио је значајан политички повратак, победивши на парламентарним изборима са својом странком АНО.
Petr David Josek (STF)
Након пребројаних 95 одсто гласова, АНО је освојила највише мандата, али није обезбедила апсолутну већину у парламенту.
Petr David Josek (STF)
То значи да ће Бабиш морати да води тешке преговоре о формирању владајуће коалиције.
Могућност сарадње са крајње десничарском Странком слободе и директне демократије (СПД), која се противи чланству Чешке у ЕУ и НАТО, изазива забринутост међу аналитичарима, преносе медији.
Petr David Josek (STF)
Политички коментатори оцењују да ће формирање стабилне владе бити веома изазовно, с обзиром на то да више странака одбија сарадњу са Бабишом.
Уколико не успе да формира већину, могућ је и сценарио у којем би он предложио неког другог из своје странке за премијера, што би потенцијално омогућило договор са осталим странкама.
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта
Препоручујемо
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)