НОВИ ПРОТЕСТИ У ФРАНЦУСКОЈ: На улицама 76.000 полицајаца - блокиран депо у Паризу
У ФРАНЦУСКОЈ се данас одржава око 240 протеста и акција које организује Међусиндикални савез ЦГТ.
Фото: Printscreen
Полиција спречила покушај блокаде обилазнице у Лиону
Полиција је данас спречила покушај блокаде обилазнице у Лиону, а две особе су том приликом ухапшене, преноси телевизија БФМ.
Покушај блокаде догодио се јутрос на обилазници Лоран Боневе у Лиону, нешто пре 8 сати, а полиција је брзо интервенисала како би растерала двадесетак окупљених учесника штрајка.
Министар унутрашњих послова у оставци Бруно Ретајо најавио је раније да ће широм земље бити распоређено "76.000 полицајаца и жандарма".
- Имамо нешто мање снага, али ће бити 76.000 полицајаца и жандарма - казао је Ретајо, који је додао да ће 5.000 полицајаца бити присутно на подручју Париза.
Блокада аутобуског депоа у Паризу, 5.000 полицајаца распоређено због штрајка
Аутобуски депо РАТП-а у Паризу блокиран је јутрос, на почетку новог дана синдикалне мобилизације против владиних буџетских мера.
Исти депо био је блокиран и 18. септембра током претходног штрајка.
БОНУС ВИДЕО: ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта
Препоручујемо
НАБАВИТЕ КЕШ ЗА БАР 72 САТА! Алармантни савет Европске централне банке грађанима ЕУ
01. 10. 2025. у 08:40
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)