"ТО НИЈЕ СЛУЧАЈНОСТ": Хитно се огласио Зеленски о руском нарушавању ваздушног простора НАТО-а
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да повреда ваздушног простора чланице НАТО-а Естоније од руских борбених авиона није случајност, већ елемент системске руске кампање против Европе и против НАТО-а.
Фото: Профимедиа/Илустрација
"Руски борбени авиони су поново нарушили ваздушни простор НАТО-а - овог пута у Естонији. То је неприхватљиво. Руска дестабилизација се шири на нове земље и правце. Користе све алате, од мешања у политичке процесе, као у Румунији и Молдавији, до нарушавања ваздушног простора, као у Пољској, Румунији, а сада и у Естонији. То није случајност", истакао је Зеленски, преноси Укринформ.
То је, како је навео, "системска руска кампања" против Европе, НАТО-а и Запада, која захтева системски одговор.
"Потребне су снажне акције - и заједничке и сваке појединачне земље", додао је Зеленски.
Нагласио је да би Русија требало да осећа све већи међународни притисак првенствено кроз економију, што санкције "најбоље омогућују".
Истовремено, рекао је, требало би да се повећају и руски губици у рату, што се може постићи захваљујући јакој украјинској војсци.
"Хвала свима који помажу. Европа, Сједињене Државе, Група седам – сви морају снажно да делују", додао је украјински председник.
Претходно је украјински министар спољних послова Андриј Сибиха назвао данашњи упад три руска борбена авиона у естонски ваздушни простор "још једном ескалацијом од стране Русије".
(Танјуг)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)