ЈАСНА ПОРУКА ИЗ КРЕМЉА: Русија спремна да реши ситуацију у Украјини политичким и дипломатским средствима
РУСИЈА остаје спремна да реши кризу у Украјини политичким и дипломатским средствима, изјавио је данас Дмитриј Песков, портпарол председника Русије Владимира Путина.
Фото Pixabay free images
- Русија задржава своје интересовање и спремност да реши украјинску кризу политичким и дипломатским средствима - рекао је Песков новинарима, преноси агенција РИА Новости.
Песков је навео да још нема напретка у погледу одржавања трилатералног самита Русије, Украјине и Сједињених Америчких Држава.
Амерички председник Доналд Трамп казао је раније новинарима да би трилатерални самит у којем би учествовали председник Русије Владимир Путин и председник Украјине Володимир Зеленски могао да буде одржан "релативно ускоро".
- Не, до сада није било напретка - рекао је Песков одговарајући на питање новинара о Трамповој изјави о могућем трилатералном самиту између Русије, САД и Украјине и о томе да ли постоје договори о таквом састанку.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
🏆ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Хаџи Пурићи И 300 медаља шампиона знања📚
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)