ИДФ ПОЗВАЛА НА ХИТНУ ЕВАКУАЦИЈУ: Најављени нови напади
ИЗРАЕЛСКЕ одбрамбене снаге (ИДФ) издале су хитно упозорење становницима делова града Газе, позивајући их на хитну евакуацију уочи предстојећег напада.
Фото Танјуг/АП/Ariel Schalit
Портпарол ИДФ-а који говори арапски језик Авичај Адраи изјавио је да се израелска војска спрема да гађа зграду Ал-Руја и оближње шаторе, у којима се, како тврди, налази терористичка инфраструктура Хамаса, преноси Тајмс оф Израел.
Цивилима је наложено да се упуте на југ, ка одређеној хуманитарној зони у Ал-Мавасију, близу Кан Јуниса.
Израелска војска је објавила и да успоставља нове хуманитарне зоне у Кан Јунису на југу Појаса Газе, док интензивира напоре за освајање града Газе.
Зона ће обухватати пољске болнице и водоводну инфрастуктру, заједно са сталном допремом хране, шатора, лекова и медицинске опреме, координисаним преко ЦОГАТ-а са УН и другим међународним организацијама, наводи се у саопштењу израелске војске.
ИДФ је навела да ће се ове акције наставити паралелно са њиховом ширењем офанзиве у северној Гази.
Саопштење војске је уследило након прошлонедељног упозорења Светског програма за храну УН да је Газа "на ивици слома", наводи израелски портал.
Препоручујемо
НЕ ПРЕКИДАЈ НЕПРИЈАТЕЉА КАДА ГРЕШИ: Кина ће изаћи као победник рата на Блиском истоку
04. 04. 2026. у 21:33
ПАО И РУСКИ АВИОН: Москва потврдила пад ловца Су-30 на Криму током тренажног лета
04. 04. 2026. у 21:24
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)