МЕДВЕДЕВ ПОРУЧИО ЛОНДОНУ И КИЈЕВУ: Вратићемо лако украдена руска средства – територијом "земље 404"

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

04. 09. 2025. у 19:30

ИМАЈУЋИ у виду да је те паре немогуће судским путем повратити из разумљивих разлога, нашој земљи остаје само један начин враћања отуђених вредности – да их вратимо у натури, написао је на Телеграму Дмитриј Медведев, заменик председника Савета безбедности Русије.

МЕДВЕДЕВ ПОРУЧИО ЛОНДОНУ И КИЈЕВУ: Вратићемо лако украдена руска средства – територијом земље 404

Фото: Профимедиа

Велика Британија је упутила Украјини 1,3 милијарде долара добијених као профит од коришћења замрзнуте руске имовине. О томе је говорио "енглески глупсон", шеф британске дипломатије, Дејвид Леми.

-То значи само једно: британски лопови су предали руски новац неонацистима. Последице? Британија је починила правни преступ, а Русија је, како кажу правници, стекла право потраживања према њој и садашњој бандеровској Украјини. Али, имајући у виду да је те паре немогуће судским путем повратити из јасних разлога, нашој земљи остаје само један начин враћања отуђених вредности – да их вратимо у натури. То јест, у виду 'украјинске земље' и друге непокретне и покретне имовине која се тамо налази. (Не мислим, наравно, на земље нових региона Русије – оне су ионако наше), поручио је бивши председник Русије.

Он је објаснио да свако незаконито запленивање замрзнутих руских средстава или прихода од њих мора бити конвертовано у додатне територије и другу имовину "земље 404", како он назива Украјину.

-Или пак у одузимање вредности Британске круне. Тих вредности још увек има доста на разним местима, укључујући и оне које се налазе у Русији, истакао је Медведев.

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО - Хеликоптери Ка-32 и Супер пума у акцији гашења пожара у Каменој гори

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.

29. 12. 2025. у 17:38

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.

29. 12. 2025. у 13:08

Коментари (0)

СРБИЈА ДА ПОДРЖИ ДВЕ УГРОЖЕНЕ ДРЖАВЕ: Шешељ упозорио на тешку ситуацију и претње новим бомбардовањем