ЛЕГИТИМНА МЕТА ЗА РУСИЈУ: Чланице НАТО-а купиле од САД оружје за Украјину у вредности од две милијарде долара

Марија Стевановић
Марија Стевановић

02. 09. 2025. у 15:15

ЗЕМЉЕ НАТО-а већ су купиле од Сједињених Америчких Држава убојито и одбрамбено оружје за Украјину у вредности од две милијарде долара у оквиру иницијативе ПУРЛ (Листа приоритетних потреба Украјине), изјавио је генерални секретар НАТО-а Марк Руте на конференцији за медије у Луксембургу.

ЛЕГИТИМНА МЕТА ЗА РУСИЈУ: Чланице НАТО-а купиле од САД оружје за Украјину у вредности од две милијарде долара

Фото АП

Према речима украјинског министра одбране Дениса Шмигаља, САД и НАТО су покренули нови механизам подршке Украјини кроз иницијативу ПУРЛ (Листа приоритетних потреба Украјине). Циљ овог механизма је да се Украјини обезбеде брзе испоруке противракетних система и наоружања, које је у великим количинама доступно у САД.

Након тога, амерички министар финансија Скот Бесент изјавио је да Сједињене Државе продају оружје европским земљама за потребе Кијева са маржом од 10 одсто.

Према речима председника САД Доналда Трампа, Сједињене Државе и Европска унија договориле су се о слању америчког оружја Кијеву, при чему ће трошкове сносити Европа. Испоруке ће обухватати и системе „патриот“, а не само ракете.

Русија сматра да слање оружја кијевском режиму не води ка постизању мирног решења сукоба, напротив, подстиче наставак борбених дејстава.

Шеф руске дипломатије Сергеј Лавров истакао је да ће сваки терет који садржи оружје за Украјину постати легитимна мета за Русију. У Кремљу су изјавили да наоружавање Украјине од стране Запада не доприноси преговорима и да ће имати негативне последице.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

"СТАЗЕ КОСМЕТА": Сушиће - Епизода 2

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

МИ СМО ДЕЦА ОБИЛИЋА, НЕ КОПИЛАД ГРУХОЊИЋА Објављена антиблокадерска химна о победи православља над Пицулиним слинама (ВИДЕО)