ГРАДОНАЧЕЛНИК ТБИЛИСИЈА: Грузији нудили оружје за рат са Русијом

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

26. 08. 2025. у 19:22

ПРЕДСТАВНИЦИ западних земаља предлагали су властима Грузије да их снабдеју оружјем уколико би они отворили „други фронт“ против Русије, саопштио је генерални секретар владајуће партије „Грузијски сан – Демократска Грузија“, градоначелник Тбилисија Каха Каладзе.

ГРАДОНАЧЕЛНИК ТБИЛИСИЈА: Грузији нудили оружје за рат са Русијом

Фото Shutterstock

-У кабинету премијера (Грузије) биле су директне претње, уцене и увреде како би се у земљи отворио "други фронт". Обећавали су да ће помоћи у свему, да се обезбеди одговарајућа (војна) техника и тако даље, рекао је Каладзе.

Према његовим речима, власти су спремне да, ако буде потребно, открију детаље разговора како би пружиле доказе.

-Међутим, полазећи од интереса земље, боље је да све остане како јесте, закључио је он.

25. фебруара 2022. тадашњи премијер Грузије Ираклиј Гарибашвили изјавио је да не планира да уводи санкције против Русије због догађаја око Украјине, објаснивши то националним интересима. Почетком марта прошле године Владимир Зеленски је повукао амбасадора Украјине из Тбилисија због става грузијских власти по питању санкција. Та одлука грузијске владе изазвала је критику опозиције, која је оптужила власти републике за сарадњу са Русијом.

Осим тога, руководство владајуће партије често је оптуживало украјинске власти и поједине европске политичаре за покушај да на територији Грузије отворе други фронт. По њиховом мишљењу, одређене снаге настоје да испровоцирају Русију на вођење паралелних војних дејстава на том простору.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - СНИМЦИ ХЕЛИКОПТЕРСКЕ ЈЕДИНИЦЕ МУП-а: Погледајте како изгледа борба са ватреном стихијом широм Србије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

РУСИ СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ: Пола Русије бесно због оног што се десило у Београду (ВИДЕО)