МАКРОН ПРЕДЛОЖИО, ЧЕКА СЕ ОДЛУКА: Ово је потенцијално место сусрета Путина и Зеленског
19. 08. 2025. у 09:51
ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон предложио је данас Женеву у Швајцарској као могуће место за билатерални састанак руског председника Владимира Путина и украјинског председника Володимира Зеленског.
Повезане вести
КОРИСТАН РАЗГОВОР СА ПУТИНОМ: Макрон спреман да поново покрене дијалог с руским шефом државе
БИЋЕ поново корисно разговарати са Владимром Путином, поручио је француски председник Емануел Макрон.
19. 12. 2025. у 13:18
ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК У ЛОНДОНУ: Одлучивало се о Украјини, ево шта су договорили Зеленски, Стармер, Макрон и Мерц (ВИДЕО)
САСТАНАК иза затворених врата у Даунинг стриту број 10 у Лондону између украјинског председника Владимира Зеленског, британског премијера Кира Стармера, француског председника Емануела Макрона и немачког канцелара Фридриха Мерца је завршен.
08. 12. 2025. у 16:47
КЉУЧНИ ТРЕНУТАК ЗА МИР У ЕВРОПИ: Макрон после сусрета са Зеленским о преговорима за прекид рата у Украјини
Налазимо се у кључном тренутку за мир у Европи, поручио је француски председник Емануел Макрон после сусрета са украјинским шефом државе Владимиром Зеленским у Јелисејској палати.
01. 12. 2025. у 17:04
ЗАВРШЕН САСТАНАК МАКРОНА И ЗЕЛЕНСКОГ: У разговор се укључило још неколико европских лидера и других званичника - ово су биле главне теме
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски објавио је данас на свом Телеграм каналу да су главне теме разговора са француским председником Емануелом Макроном у Паризу биле безбедносне гаранције за Украјину и крај рата.
01. 12. 2025. у 16:31
ОЛЕНА У ЈЕЛИСЕЈУ: Прве даме заједно са мужевима о будућности Украјине
УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски поново је у Паризу.
01. 12. 2025. у 13:47
Најновије из рубрике
ЈЕЗИВА ЛИКВИДАЦИЈА ПОТРЕСЛА УКРАЈИНУ: У пуцњави убијена три официра и поручник полиције, специјалци одмах изрешетали убицу
Четири украјинска полицајца убијена су данас током привођења мушкарца који је био у бекству због убиства, када је отворио ватру на припаднике закона. Један полицајац је рањен, а потом су специјалци ликвидирали злочинца у Черкаској области.
27. 01. 2026. у 14:51
КЛИЗИШТЕ ГУТА ГРАД: Расцеп дуг четири километара - куће на ивици литице (ВИДЕО)
НАЈМАЊЕ 1.500 људи евакуисано је из својих домова у граду Ничеми, на југу Сицилије након што је снажна олуја, изазвана циклоном Хари, покренула клизиште које је формирало расцеп дужине око четири километра на падини брда.
27. 01. 2026. у 14:41
ЗЕЛЕНСКИ НЕ ОДУСТАЈЕ : Чланство у ЕУ до 2027. као део безбедносних гаранција (ФОТО)
Володимир Зеленски каже да би пријем Украјине у Европску унију требало би да буде финализован до 2027. године, додајући да Кијев чланство у ЕУ види као део безбедносних гаранција за своју ратом погођену земљу.
27. 01. 2026. у 14:30
ФИЦО ОДБИО ТРАМПОВ ОДБОР ЗА МИР: Паралелна структура са неприхватљивом чланарином
ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо одбацио је данас учешће Словачке у Одбору за мир, који је основао председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп.
27. 01. 2026. у 13:48
КИНА ЈЕ СПРЕМНА: Заједно са Русијом за безбедност и стабилност у свету
Кина је спремна да заједно са Русијом доприноси глобалној безбедности и стабилности, изјавио је министар одбране Кине Донг Џун у разговору са министром одбране Русије Андрејем Белоусовом путем видео-везе.
27. 01. 2026. у 13:30
Коментари (0)