САД ПОЗИВАЈУ РУСИЈУ И УКРАЈИНУ: Наставите директне преговоре
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе позивају Москву и Кијев да наставе директне преговоре с циљем потпуног прекида ватре и постизања решења за кризу мирним путем, изјавио је на брифингу за новинаре заменик портпарола Стејт департмента Томи Пигот.
Foto: Shutterstock
-Могу да кажем да настављамо да подржавамо директне преговоре између Русије и Украјине с циљем постизања свеобухватног прекида ватре, и, на крају, решавања сукоба мирним путем, на основу преговора, саопштио је Пигот.
Подсетимо, у Истанбулу је 23. јула одржана трећа рунда директних руско-украјинских преговора о решењу сукоба у Украјини. Преговори у пуном саставу трајали су око 40 минута, током којих су стране размотрилe ставове изложене у нацртима меморандума.
Шеф руске делегације у преговорима са Украјином Владимир Медински је рекао да су сви хуманитарни договори постигнути током друге рунде преговора испуњени. Додао да сусрет председника Русије Владимира Путина и Владимира Зеленског мора бити припремљен на одговарајући начин.
-Сусретом лидера Русије и Украјине треба да буде стављена тачка на све, рекао је Медински, истичући да је за њихов сусрет потребно разрадити услове споразума.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца
Препоручујемо
ЧУВЕНИ АМЕРИЧКИ НОВИНАР Запад прави рокаду у Кијеву: Залужни ускоро смењује Зеленског
18. 07. 2025. у 23:22
МАСАКР АМЕРИЧКИХ ТЕНКОВА: Руска војска спалила је готово све Украјинске Абрамсе (ВИДЕО)
18. 07. 2025. у 21:33
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)