ЛАВРОВ САОПШТИО ПЕТ УСЛОВА ЗА МИР: Ово мора бити део мировног споразума

В. Н.

07. 07. 2025. у 11:38

ДЕМИЛИТАРИЗАЦИЈА и денацификација Украјине, повлачење тужби и укидање санкција против Русије, као и враћање замрзнуте имовине – морају бити део мировног споразума, изјавио је шеф руске дипломатије Сергеј Лавров.

ЛАВРОВ САОПШТИО ПЕТ УСЛОВА ЗА МИР: Ово мора бити део мировног споразума

Фото: Tanjug/AP

- Украјина треба да се врати изворима своје државности и да следи дух и слово докумената који су створили њену правну основу - рекао је он у интервјуу Мадјар Немзету.

Министар је подсетио да је 1970. године Генерална скупштина УН усвојила Декларацију о принципима међународног права, у којој је наведено да се принцип територијалног интегритета примењује на државе чије власти поштују принцип једнакости и самоопредељења народа.

- Сваком непристрасном посматрачу је очигледно да кијевски режим, који је русофобију уздигао на ранг државне политике, не представља становништво које говори руским језиком у Украјину, укључујући Крим, Севастопољ, Луганск, Доњецк, Запорожје и Херсон - објаснио је он.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ТО ЈЕ НЕМАЧКА СРАМОТА Шредер: Ми смо криви што је Русија окупирана у два светска рата