ИЗГИНУЛИ УКРАЈИНЦИ: Детаљи тешке саобраћајне несреће у Француској
Четири особе су погинуле, а 45 повређено, од којих се 11 налази у животној опасности, када се данас у Француској преврнуо аутобус на ауто-путу.
Foto: Printskrin BFMTV
До несреће је дошло средином дана, када се аутобус из до сада непознатих разлога преврнуо бочно, уз пут. Несрећа се догодила на ауто-путу А81, на правцу из Рена ка Ле Ману.
Аутобус је био пун путника украјинске националности. Унутра су се налазили одрасли, али и деца, доста њих узраста од 15 до 17 година. Путовали су у оквиру ђачке размене.
У спасавању је учествовало 87 ватрогасца са 49 возила, као и двадесетак жандарма. Ауто-пут је током дана после удеса био затворен у оба смера.
Препоручујемо
НЕЗАПАМЋЕНА ДРАМА У АВИОНУ: 165 путника остало без ваздуха - цурела им крв из носа
06. 07. 2026. у 23:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)