"ЗЕЛЕНСКИ ПАО У ХИСТЕРИЈУ" Захарова: Кијев крајње агресивно настројен
МОСКВА ће суштински и помно проучити украјински нацрт меморандума који се односи на будући мировни споразум, рекла је портпарол руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

Foto: Tanjug/AP
Русија ће се одговорно односити према свему што је постигнутим договорима у Истанбулу, додала је она.
- Кијев је као и до сада крајње агресивно настројен и није склон потрази за трезвеним решењима - рекла је Захарова на брифингу за новинаре.
Према њеним речима, Кијев је направио паузу како би размотрио руски нацрт меморандума.
Она је истакла да је Кијев са западним партнерима уложио много напора како би се осујетила нова рунда преговора са Русијом у Истанбулу, спроводећи, између осталог, терористичке нападе.
- Кијев и његови партнери из ЕУ усложили су доста напора како би спречили нову рунду преговора и мировни процес. Почели су са применом омиљених терористичких метода - рекла је она.
Што се тиче размене тела, што је договорено на преговорима 2. јуна, тај процес ће почети ускоро, додала је она.
Говорећи о преговорима у Истанбулу, Захарова је истакла да је Владимир Зеленски "пао у хистерију" и дозволио себи да на рачун руске делегације изнесе безобразне коментаре.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)