ЗАХАРОВА: Русија може да спречи Трећи светски рат великих размера
РУСИЈА има способност да спречи да свет склизне у велики Трећи светски рат, изјавила је данас портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.
Фото: Профимедиа/Shutterstock/Илустрација
- Постоји. Постоји могућност - рекла је она на конференцији за новинаре, одговарајући на питање да ли Русија има било какву могућност да осигура сопствену безбедност и спречи свет да склизне у Трећи светски рат великих размера, преносе РИА Новости.
Захарова је додала да се Русија у свом војном и геополитичком планирању ослања на анализу стално еволуирајућих претњи.
Посебна пажња је посвећена ризицима подривања стратешке стабилности, истакла је она.
Према њеним речима, повратак Москве дијалогу са Вашингтоном о стратешкој стабилности захтеваће поуздану и стабилну основу, укључујући нормализацију односа.
- Услови још нису сазрели. Обнављање пуног и суштинског дијалога са Сједињеним Америчким Државама о целом низу међусобно повезаних фактора стратешке стабилности захтеваће, као што је руководство наше земље више пута понављало, поуздану политичку основу која обезбеђује нормализацију билатералних односа, укључујући и материјално отелотворење спремности Вашингтона да поштује фундаменталне интересе Русије, да отклони коренске узроке фундаменталних противречности и не најмање важно у области безбедности - рекла је Захарова на конференцији за новинаре.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РУСКА АМБАСАДА У ШВЕДСКОЈ МЕТА НАПАДА ДРОНОМ: Хитно се огласила Захарова
26. 05. 2025. у 07:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)