ОРБАН НАКОН ХИТНОГ САСТАНКА ВЛАДЕ: Брисел би помогао Украјинцима чак и на штету Европљана
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан одржао је данас хитан економски састанак владе у вези са енергетском претњом из Украјине и оценио да је Брисел спреман да помогне Украјини чак и на штету европских породица.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Морао сам да сазовем ванредни економски састанак због украјинске енергетске претње. Брисел је одлучан да помогне Украјинцима по цену уништења мађарских и европских породица, јер Брисел намерава да блокира довод гаса и снабдевање нафтом из Русије - навео је Орбан у видеу објављеном на Фејсбуку.
Према његовим речима, обустава транзита гаса Кијева и планови Европске комисије (ЕК) да одустане од руских ресурса представљају ризике за енергетску безбедност Мађарске, преноси мађарски портал Мандинер.
- Украјинска енергетска претња. Ако се то деси, просечан рачун за струју, који тренутно износи 7.000 форинти (око 18 евра), повећаће се на 14 хиљада форинти (35 евра), а тренутни рачун за гас од 16.000 форинти (40 евра) могао би да порасте на 54.000 форинти (134 евра). Узгред, то ће се видети и на рачунима од септембра. Спречићемо ово! - поручио је мађарски премијер и упозорио да би Мађарска морала да се припреми за додатне трошкове од 800 милијарди форинти (око 2 милијарде евра) "ако би Украјина заврнула славину за гас".
Орбан је истакао да је један од начина да се ово спречи да мађарска влада блокира одлуку Европске уније у Бриселу.
Мађарски министар спољних послова Петер Сијарто раније је оценио да је Украјина један од главних узрока енергетске кризе у Европској унији. Он је напоменуо да су се због поступака Кијева неке земље централне Европе нашле у тешкој ситуацији, а сада Србија обезбеђује транзит гаса за њих.
(Танјуг)
Препоручујемо
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)