БЕЗ ДОГОВОРА С КИЈЕВОМ, БЕЗ МИРА НА ВИДИКУ: Кремљ упозорава
КИЈЕВСКИ режим наставља с непријатељским активностима и нападима на цивилне објекте и тиме показује своју суштину, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Фото: Танјуг
- Кијевски режим наставља своје непријатељске активности... нападе на цивилне објекте, објекте цивилне инфраструктуре .. То је његова суштина - рекао је Песков на брифингу за новинаре.
Руска ПВО ефикасно се супротставља тим нападима, рекао је Песков на питање да ли украјински напади дроновима на Москву и друге регионе представљају покушај да се осујете преговори или да Кијев ојача своје преговарачке позиције.
Песков о тампон-зони
Питање о дубини тампон-зоне на граници са Украјином односи се на тему Специјалне војне операције и зато мора бити преусмерено на Министарство одбране.
- То се тиче директно тока борбених дејстава, војних питања - рекао је Песков на питање колико треба да буде дубока та зона.
За сада без договора о месту одржавања наредних разговора с Кијевом
Портпарол Кремља је рекао и да се Москва и Кијев за сада нису договорили где ће бити наредни преговори.
- Не, одлуке о томе још нема. Наравно, одлуку не може да донесе само једна страна. Потребна је сагласност обе стране. Када дође време, одлука ће бити донета - рекао је он.
(Спутњик)
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ Трамп: Завршена велика размена заробљеника између две стране
23. 05. 2025. у 06:56 >> 00:10
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)