"ЊИХОВ ПОДВИГ ЈЕ БЕСМРТАН" Лавров: ЕУ би да избрише сећање на рат против нацизма
ЕВРОПСКА унија покушава да избрише сећање на рат против нацизма и резултате Другог светског рата, али архивски материјали то спречавају, изјавио је данас министар спољних послова Русије Сергеј Лавров на изложби фото-архива агенције ТАСС отвореној поводом 80. годишњице победе у Другом светском рату.
Maxim Shemetov/Pool Photo via AP
- Њихов подвиг је бесмртан. У овим условима, када ЕУ покушава да избрише сећање на рат против нацизма, руски архиви остају поуздан чувар историјске истине. Архивски материјали из ратних година су ефикасан алат у борби против фалсификовања историје - истакао је Лавров, преноси ТАСС.
Као пример, Лавров је навео писмо шефа привремене владе Пољске Едварда Особке-Моравског, упућено руководству РСФСР-а 16. фебруара 1945. године и представљено на овој изложби, у којем пољски премјер изражава уверење о вечном пријатељству пољског, руског и свих народа Совјетског Савеза.
- Данас у Европској унији радије не желе да се сећају таквих дела, покушавају да избришу то сећање, али чињенице се не могу избрисати из историје. Очување истине о Великом отаџбинском рату је наша заједничка дужност према онима који су дали своје животе за мир и слободу - поручио је Лавров.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
ТРАМП О УКРАЈИНИ: Не свиђа ми се ово бомбардовање Русије последњих недеља
07. 04. 2025. у 23:15
Све гори односи: Након разговора са Путином Трамп пооштрио тон према Европи
02. 05. 2026. у 10:30
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (0)